25 Ekim 2021

Ak Parti Diyarbakır İl Başkanlığına Mardin’li Av. Mehmet Şerif Aydın Atandı.

24 Şubat’ta kongreye gidecek olan AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı için yapılan başkan arayışları sona erdi. AK Parti Genel Merkezi’nde Genel Başkan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı mülakatta 5 isim arasında Av. Mehmet Şerif Aydın, Diyarbakır İl Başkanı olarak atandı

Çok sayıda aday arasından eleme yapan Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı’nın üzerinde mutabakata vardığı iş insanı Abdulkadir Akboz, Av. Mehmet Şerif Aydın ve siyasetçi Vahit Güvensen’in, Ankara’da AK Parti Genel Merkezinde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü.

Genel Merkezdeki görüşmeye çağrılan Akboz, Güvensen ve Aydın’ın yanı sıra sonrasında Kutbettin Arzu ve Karadeniz lobisinin desteklediği Suna Kepoğlu da Genel Merkeze davet edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yapılan görüşmenin ardından AK Parti Diyarbakır il Başkanlığına Av. Mehmet Şerif Aydın atandı.

MEHMET ŞERİF AYDIN KİMDİR?

1979 yılında Mardin’in Savur İlçesi’ne bağlı Kırkdirek Köyü’nde dünyaya gelen ve “Şêğ Bube” ailesinden olan Aydın, 2001 yılında Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdikten sonra, geçtiğimiz yıl Atılım Üniversitesi’nde uluslararası ilişkiler alanında yüksek lisans yaptı.

1992-1995 yılları arasında Refah Partisi Adana Gençlik Kolları, 2002-2006 yılları arasında AK Parti Bismil Gençlik Kolları, 2012-2013 yılları arasında AK Parti Bismil Seçim İşleri Başkanlığı ve AK Parti Diyarbakır Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı yapan Aydın, çeşitli sivil toplum kuruluşlarında başkanlık yaptı.

“Arap Baharı ve Mısır’da Yansımaları” isimli yayınlanmış yüksek lisans tezi, “Şanghay İşbirliği Teşkilatı”, “ABD Hegemonyası”, “Soğuk Savaş ve Türkiye”, “20. yy Türk Dış Politikası”, “Orta Doğu’da Yeni Güç Dengeleri” ve “Menderes’ten Erdoğan’a Muhafazakar Demokratlık” isimli makale çalışmaları bulunan Aydın evli ve 5 çocuk babasıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir