7 Aralık 2023

Gündem Mardin

GÜNDEMİ GÜNDEMMARDİN BELİRLER

DARGEÇİT BELEDİYESİ YKS SINAVINA GİRECEK ÖĞRENCİLERE SORU BANKASI DAĞITTI

Mardin’in Dargeçit İlçesinde Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) hazırlanan öğrencilere soru bankası seti dağıtıldı.
Dargeçit Belediyesi tarafından hazırlanan soru bankası seti Belediye Başkanı Mehmet Cüneyt Aksoy tarafından öğrencilere dağıtıldı. Başkan Aksoy, gençlerin eğitimine destek vermek, sınava hazırlanan gençler ve öğrenciler için yürütülen çalışmalara desteğini devam ettiriyor. Dargeçit Anadolu Lisesi, Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi ve Halk Eğitim Merkezinde Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) hazırlık kursuna katılan Öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı soru bankası seti hazırlandı.
Hazırlanan soru bankası seti Dargeçit Belediye Başkanı Mehmet Cüneyt Aksoy, İlçe Kaymakamı Ömer Özbay ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Kılıç ile birlikte Dargeçit Anadolu Lisesi, Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi ve Halk Eğitim Merkezinde Yükseköğretim Kurumları Sınavına hazırlanan öğrencilere dağıttı.
Öğrenciler ile bir araya gelen Başkan Aksoy, burada öğrenciler ile sohbet etti ve kendileri için hazırlanan kitapları hediye etti.
Gençlerin ve gençliğin her zaman yanında olduklarının altını çizen Başkan Aksoy, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Dargeçit Belediyesi ilk günden itibaren gençlerimizin ve öğrencilerimizin yanında olmaya devam ediyor. Gençlerimiz ister fiziği ortamda, ister kitap anlamında isterlerse hoca anlamında her zaman yanlarında olacağız.”
YKS sınavına hazırlanan öğrenciler ve hazırlık kurslarından yararlanan gençler de, , kendilerine sağlanan bu imkanlardan dolayı Başkan Aksoy’a teşekkürlerini sundu.

Sosyal Medyada Paylaşın !

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir