Gündem Mardin

GÜNDEMİ GÜNDEMMARDİN BELİRLER

Gaziler Günü Törenle Kutlandı

19 Eylül Gaziler Günü, Mardin Valiliği Hükümet Konağı’ndaki Atatürk Anıtı önüne çelenk bırakılmasıyla kutlandı.
Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, 19 Eylül Gaziler Günü etkinlikleri kapsamında Hükümet Konağı’ndaki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene katıldı.
Törende, Valilik Makamı ve Büyükşehir Belediyesi adına çelengi Vali Mahmut Demirtaş, Garnizon Komutanlığı adına Tuğgeneral Hikmet Yokarıbaş, Gaziler Derneği adına ise Türkiye Muharip Gaziler Derneği Mardin Şube Başkanı Mehmet Akpulat sundu.
Törene Vali Demirtaş’ın yanı sıra, 70. Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral Hikmet Yokarıbaş, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral İdris Tataroğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Aydın Turhan, Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, Gaziler, Siyasi Parti Temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, kamu kurum ve kuruluş müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
Atatürk Anıtının önünde çelenk sunulması ile başlayan tören, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı eşliğinde al yıldızlı bayrağın göndere çekilmesi ile devam etti.
Mardin Muharip Gaziler Derneği adına Ali Candemir, günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptıktan sonra tören son buldu.
Vali Mahmut Demirtaş, daha sonra Türkiye Muharip Gaziler Derneği Mardin Şube Başkanlığını ziyaret ederek bir müddet sohbet etti.

Sosyal Medyada Paylaşın !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir