20 Mayıs 2024

Gündem Mardin

GÜNDEMİ GÜNDEMMARDİN BELİRLER

 Vali Demirtaş’tan KDV İndirimi Denetimi

1 min read

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, KDV indirimi denetimine katıldı.
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen, Artuklu Kaymakamı Mesut Tabakcıoğlu, Zabıta Daire Başkanı Kinyaz Köle ve Ticaret İl Müdürü Mustafa Aydın ile birlikte bir AVM’de bulunan zincir market şubesinde indirim uygulanan temel gıda maddelerinin etiket fiyatlarını kontrol eden Vali Demirtaş, burada yetkililerden bilgiler aldı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasıyla temel gıda maddelerinde yüzde 7’lik KDV indirimi uygulandığı andan itibaren denetimlerin sürdüğüne dikkat çeken Vali Demirtaş;
“Uygulamanın yürürlüğe girmesiyle birlikte İlimizde denetimlere başlandı. Büyükşehir Belediyemizin Zabıta Daire Başkanlığına ve Ticaret İl Müdürlüğümüze bağlı ekipler koordineli bir şekilde çalışmalarını yürütüyor. Arkadaşlarımız indiriminin yürürlüğe girmesinin ardından başta zincir marketler olmak üzere şehirdeki tüm alışveriş merkezleri ve marketleri kapsayacak şekilde denetimlerine devam ediyor. Görevli ekiplerimiz raflarda bulunan temel gıda maddelerini KDV indiriminin yürürlüğe girdiği tarihteki fiyat ile önceki kasa fiyatı ile karşılaştırıyor. Fiyatlarında indirim yapılmayan ürünler için uyarı ve inceleme başlatılıyor.” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın !

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir