17 Temmuz 2024

Gündem Mardin

GÜNDEMİ GÜNDEMMARDİN BELİRLER

Gaziler Günü Onuruna Program Düzenlendi

2 min read

Gaziler Günü etkinlikleri kapsamında, Mardin Valiliği tarafından gazilerimiz ve şehit ailelerimiz onuruna yemek programı düzenlendi.

Programda konuşan Mardin Valisi/ Büyükşehir Başkan Vekili Tuncay Akkoyun Tuncay Akkoyun, “Bizler, şehadeti ve gaziliği çok ulvi mertebeler kabul eden bir inancın ve gaza anlayışını kendine şiar edinmiş kadim bir medeniyetin mensuplarıyız. Bizler, kutlu tarihimiz boyunca Anadolu’dan Balkanlara ve dahi yedi iklimde istiklalimize, istikbalimize, birlik ve bütünlüğümüze kastedenlere karşı canımız pahasına kahramanca nice mücadeleler vermişizdir. Cennet vatanımızın her bir karışı, Aziz Şehitlerimizin ve Kahraman Gazilerimizin fedakârlıkları ve gayretleriyle yoğrulmuştur. Şanlı ecdadımızın bizlere emaneti, canımızdan aziz bildiğimiz vatan toprağımızı, Malazgirt’ten, İstanbul’un fethine, Çanakkale’den, İstiklâl Harbi’ne, terörle mücadeleden 15 Temmuz hain darbe girişimine, gazilerimizin ve şehitlerimizin çelikten imanlarıyla verdiği destansı mücadeleye borçluyuz. Gazilik ruhu, her zaman olduğu gibi bugün de yarın da “Türkiye Yüzyılı” vizyonuyla tam bağımsız Türkiye ateşini yüreğinde taşıyan ülkemizin, aydınlık istikbaline ilerlemesi için bir rehberdir.” ifadelerini kullandı.

Konuşmasının devamında devletimizin her daim gazilerimizin ve şehit ailelerimizin yanında olduğunu vurgulayan Vali/Büyükşehir Başkan V. Akkoyun, “Bizler, şehitlerimizin, gazilerimizin ve artlarında bıraktıkları ailelerinin emanetçisiyiz. Şehit yakınlarımıza ve gazilerimize verilecek hizmetleri en iyi şekilde yürütmek üzere başta Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz ile Mardin Büyükşehir Belediyemize bağlı Şehit ve Gazi Şube Müdürlüğümüz ve diğer tüm kamu kurum/kuruluşlarımız hassasiyetle çalışmaktadır. Her fırsatta şehit ailelerimizi ve gazilerimizi bizzat ziyaret ederek bir araya gelmeye özen gösteriyoruz. Her şehit ailemizin, gazimizin ve gazi yakınımızın bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da daima yanında olacağız. Şehitlerimizin aziz hatıralarına sahip çıkacağımızı, siz gazilerimizi asla yalnız bırakmayacağımızı buradan bir kez daha vurgulamak istiyorum.” şeklinde konuştu.

Programa, 70. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Yaşar Denen, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral İdris Tataroğlu, İl Emniyet Müdürü Cebrail Buğday, askeri ve mülki erkan, kamu kurum ve kuruluş, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri, şehit aileleri ve gaziler ile vatandaşlar katıldı.

Vali/Büyükşehir Başkan V. Akkoyun, tüm masaları gezip şehit yakınları ve gaziler ile yakından ilgilenip, bir müddet sohbet ettikten sonra program son buldu.

Sosyal Medyada Paylaşın !