17 Temmuz 2024

Gündem Mardin

GÜNDEMİ GÜNDEMMARDİN BELİRLER

Vali Akkoyun, Muhtarlarla çalışarak şehri kalkındırmaya devam edeceğiz!

1 min read
Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tuncay Akkoyun, 19 Ekim Muhtarlar Günü vesilesiyle bir kutlama mesajı yayımladı. Vali Akkoyun, Muhtarlarımızla beraber çalışıp Mardin’i kalkındırmaya devam edeceklerini kaydetti.

Yazılı açıklama ile muhtarlar gününü kutlayan Vali Akkoyun, Türkiye’de ilk muhtarlık müessesesinin kurulduğu gün olan 19 Ekim 1829’un yıl dönümünde, 2015 yılından bu yana 19 Ekim tarihinin “Muhtarlar Günü” olarak ilan edilip, kutlanmaya başladığını hatırlatarak; “Kamu hizmetlerinin vatandaşlarımıza ulaştırılmasında önemli görevler üstlenen muhtarlarımız, devletimiz ile milletimiz arasında bir köprü vazifesi görmektedir.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın riyasetinde, kamu yatırımlarının vatandaşlarımıza en iyi şekilde ulaştırmaları için tüm kamu kurum kuruluşlarımız ve muhtarlarımızla çalışıp şehrimizi kalkındırmaya devam ediyoruz.

Gayretle ve fedakarlıkla görevlerini yürüten muhtarlarımızın, vatandaşlarımıza kamu hizmetlerinin hızlı ve kaliteli sunumu için nice başarılara imza atacağına güvenimiz tamdır.

19 Ekim Muhtarlar Günü vesilesiyle, tüm Muhtarlarımızın gününü tebrik ediyor, vefat etmiş olan muhtarlarımıza Allah’tan rahmet, hayatta olanlara sağlık, mutluluk ve huzur diliyorum.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın !