27 Eylül 2022

Gündem Mardin

GÜNDEMİ GÜNDEMMARDİN BELİRLER

NUSAYBİN MYO,MAÜ SKS ÖĞRENCİ TOPLULUKLARI TEMSİLCİLERİNİ AĞIRLADI

2021 – 2022 eğitim öğretim sezonunda ilçedeki binasında faaliyet gösteren Nusaybin Meslek Yüksekokulu, Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ) Sosyal, Kültür ve Sağlık (SKS) Daire Başkanlığına bağlı öğrenci toplulukları temsilcilerini ilçemizde misafir etti.
MAÜ Sosyal, Kültür ve Sağlık (SKS) Daire Başkanlığına bağlı öğrenci toplulukları temsilcileri ilçemizi ziyaret etti. Nusaybin Meslek Yüksekokulunda ağırlanan öğrenciler, burada Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı, Nusaybin MYO Müdürü Doç. Dr. Ahmet Gemi, SKS Daire Başkanı Mehmet Bayar, Spor Şube Müdürü Mehmet Fidan, Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ömer Özel ve Nusaybin Okulu öğrencileriyle bir araya geldi.
Öğrencilerin programına katılan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Kayabaşı, Dünyanın İlk Üniversitesi Mor Yakup Okulunun Nusaybin’de olduğunu belirtti.
Nusaybin’in tarihte ilim ve bilim merkezi olarak tanındığını aktaran Kayabaşı, “Rektör hocamız, Kaymakamlığımız ve Belediyemizin desteleriyle Nusaybin Meslek Yüksekokulumuz tekrar ilçemizde faaliyet göstermeye başladı. Hayırsever iş insanımızın destekleriyle inşallah yakın zamanda inşa edilen modern binasına geçecek. İlçemizin tarihte olduğu tekrar ilim ve bilim merkezi olması için inşallah Üniversitemizle, Yüksekokulumuzla ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzle büyük bir çaba gösteriyoruz. Burada eğitim alan öğrenci kardeşlerimizden isteğimiz, Nusaybin’in gönüllü tanım elçileri olmalarıdır” dedi.
Nusaybin MYO Müdürü Doç. Dr. Gemi ise Nusaybin Meslek Yüksekokulunun ilçede faaliyet gösterdiğini hatırlatarak hazırlık sınıfı öğrencileri hariç diğer tüm öğrencilerin Nusaybin’deki binalarında eğitim öğrencilerine başladığını söyledi.
Gemi, Nusaybin Meslek Yüksekokulu olarak önümüzdeki süreçte ilçedeki eğitim, öğretim, sosyal ve kültürel faaliyetlerde daha aktif bir rol alacaklarını ifade etti.

Sosyal Medyada Paylaşın !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.