17 Temmuz 2024

Gündem Mardin

GÜNDEMİ GÜNDEMMARDİN BELİRLER

AK Parti Mardin’de bayramlaşma programına iki bin kişi katıldı.

5 min read

AK Parti Mardin il başkanlığının düzenlediği bayramlaşma programı, vatandaşların yoğun katılımı ile gerçekleşti. Bayramlaşmaya yaklaşık 2 bin kişi latıldı.
14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerine yoğun bir çalışma temposu ile aralıksız hazırlanan AK Parti Mardin il teşkilatı Ramazan bayramı dolayısıyla düzenlemiş olduğu bayramlaşmaya vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. İl başkanı Vahap Alma, Coşku seline dönüşen bayramlaşmaya yoğun ilgi gösteren vatandaşlarla kucaklaştı. Büyük birlik ve beraberlik örneği gösterdikleri için teşekkür katılımcılara tek tek teşekkür ederek bayramlarını tebrik eden Alma, “Bir daha tüm vesayet odaklarına, Projede değil de sadece söylemde var olanlara, Kirli ittifaklara dur dedik. Bu gurur hepimizin.” Açıklamasına yer verdi.
Ak Parti Mardin il başkanlığında düzenlenen bayramlaşma programına, milletvekilleri, belediye başkanları, milletvekili adayları, aday adayları, önceki dönem il ve ilçe başkanları ve partililer ile vatandaşlar katıldı.
Bayramlaşma proğramında Milletvekilleri adına Cengiz Demirkaya, Belediye Başkanları adına Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir, İl başkanları adına Mehmet Ali Dündar’ın da birer konuşma yaptıkları bayramlaşma proğramında katılımcılara ayrı ayrı teşekkür ederek bir konuşma yapan AK Parti Mardin İl başkanı Vahap Alma şunları söyledi, “Bereketi, sabrı, selameti, nefse galebe çalmayı, anlamayı-anlaşılmayı, uhuvveti, sühuleti bizlere hatırlatan, yaşatan 11 ayın sultanı Ramazanı geride bıraktık ve Yüce Rabbimin lütfuyla, kardeşlik, birlik, beraberlik ve paylaşmak demek olan bayrama ulaştık elhamdülillah.
Bu vesileyle, deprem bölgelerinde zorlu şartlar altında bayramı idrak etmeye çalışan depremzede kardeşlerimiz başta olmak üzere, tüm islam aleminin, milletimizin ve bilhassa siz değerli hemşerilerimin bayramını tebrik ediyor, hayırlara, refaha, huzura vesile olmasını diliyorum.
Tüm İslam aleminde ümmet ve millet birliğinin sağlanması yolunda son derece önemli adımlar atarak ümmetin lideri, Avrupa ve Asya başta olmak üzere tüm dünyada oyun kurucu rolüyle dünya lideri olan Cumhurbaşkanımızın önderliğinde çok daha huzurlu, sağlıklı bayramların yakın olduğu aşikardır. Muasır medeniyetler seviyesinin üstünde bir Türkiye hayaliyle çıktığımız bu yolda, sabrımızın ölçüleceği Ramazanlar göreceğimiz gibi, sabrın sonunun selamet olduğunun göstergesi olan bayramlar da görüyoruz ve daha iyilerini de göreceğiz inşallah.”
Sizler bizimle bir oldukça, yanımızda desteğinizi ve samimiyetinizi hissettirdikçe, bayramlarımız bayram, zaferlerimiz zaferle taçlanacaktır, açıklamasına yer veren İl başkanı Alma, Milletvekili adaylarına hitaben yaptığı konuşmada, “Türkiye yüzyılı sevdamıza yol alacağımız 14 Mayıs seçimleri için elini taşın altına koyarak, hizmete talip olan Milletvekili aday adayları ve Sayın Cumhurbaşkanımızın takdirleriyle belirlenen aday kardeşlerim, Teşkilat yapılanmamızda canla başla yıllardır emek harcayan İl, İlçe Yönetimleri ve geçmiş dönem İl Başkanları ile milletvekilleri, mevcut ve geçmiş belediye başkanları ve halen birlikte yürüdüğümüz il/ilçe yönetimlerindeki yol arkadaşlarım, mahallelerimizde her kapıyı çalarak gönül fetheden mahalle başkanlarım, sosyal yapımızın mihenk taşları olan değerli muhtarlarım, STK, gençlik ve kadın kollarımızla birlikte ne kadar büyük bir aile olduğumuzu görmek, şükürler olsun ki hem gururlandırıyor hem de heyecanlandırıyor.” Açıklamasına yer verdi.

“Türkiye yüzyılı sevdamız Dünya da Türkiye yüzyılı olacak”
Ak Parti İl Başkanı Vahap Alma Bayramlaşma konuşmasında seçimlerin önemine dikkat çekerek bu seçimin sadece Türkiye değil, Dünya da Türkiye yüzyılı olacağını vurgu yaparak şu ifadelere yer verdi, “Bu seçimde iki büyük bayramımızın arasında bir bayram daha yaşayacağımıza inanıyoruz.
– Bu bayram ki ; tüm dünyada Türkiye Yüzyılını başlatacak,
– Bu bayram ki ; Dünyanın en büyükleri liginde boy göstermemizi sağlayacak
– Bu bayram ki ; hakkı galip, bâtılı zail kılacak ve bu bayram ki; Ak Parti davasının şahlanışıyla, ülkemize, milletimize hizmet meşalesini bir kez daha yakacaktır.
Ak partimizin kuruluşundan bu güne kadar, feraset sahibi milletimizin teveccühüyle iktidarda olduğu her dönem ve her dönemin her yılında, onlarca icraat, yatırım, kalkınma hamlesi, sosyal-ekonomik ve teknolojik proje hayata geçirdik. Bunların her biri ayrı ayrı bayram havası yaşatmaya yetti. Ancak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın halka hizmet hakka hizmettir düsturuyla çıktığı bu yolda, Rabbim güç ve yetki verdikçe bu hizmetlerle yetinmediğine ve yetinmeyeceğine hepimiz şahit oluyoruz. Her gün yeni projenin, yeni bir yatırımın haberiyle hizmetlerimize yenilerini ekliyoruz, eklemeye de devam edeceğiz inşallah. Doğru zamanda doğru adamla, daha müreffeh bir Türkiye için hizmet yolunda, sefahate, bedbahtlığa düşmeden, tarihimiz ve inanç değerlerimizi göz ardı etmeden ancak çağın gerektirdiği her türlü imkanı kullanarak atacağımız her adımda, bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da Yüce Rabbimizin inayetine mazhar olacağımıza inanıyoruz.
“Ayasofya da ezanı okutan lidere gönül verdik”
Sizler Ak Partinin yanında ve arkasında durduğunuz, ak davaya sahip çıktığınız, Ayasofya da ezanı okutan lidere gönül verdiğiniz, bölgemizin kalkınması için 80 yıl boyunca yapılan yatırımların toplamının onlarca katını 20 yılda yapan ve kendi deyimiyle üstüne güç tanımadığı kendi milletinin hizmetkarı olan, dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan’a sadık olduğunuz sürece, bu necip millet ne Bizans zihniyetine, ne İslam düşmanlarına ne de ülkemizi böl/parçala/yut yöntemiyle yok etmeye çalışan dahili ve harici unsurlara karşı diz çökmeyecek, yenilmeyecektir Allahın izniyle.Bu vesileyle yaklaşmakta olan 14 Mayıs Türkiye Yüzyılı seçimlerinde her zamankinden daha çok ve daha verimli çalışmak hepimizin görevi ve zorunluluğudur.
Sizleri birlik ve beraberliğimizin sembolü olan mübarek Ramazan Bayramı sebebiyle en derin ve samimi duygularımla tekrar selamlıyor, bayramımızın ülkemiz, milletimiz ve tüm İslam alemine huzur, refah ve kardeşlik getirmesi dua ve temennileriyle, 15 Mayıs sabahı yeni bir bayramda daha buluşmak üzere hepinizi Allaha emanet ediyorum.” Dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın !